Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki
Ilustracja
Pełne imię i nazwisko

Mateusz Jakub Morawiecki

Data i miejsce urodzenia

20 czerwca 1968
Wrocław

Prezes Rady Ministrów
Okres

od 11 grudnia 2017

Przynależność polityczna

Prawo i Sprawiedliwość

Poprzednik

Beata Szydło

Minister cyfryzacji
Okres

od 6 października 2020

Przynależność polityczna

Prawo i Sprawiedliwość

Poprzednik

Marek Zagórski

Minister sportu
Okres

od 15 listopada 2019
do 5 grudnia 2019

Przynależność polityczna

Prawo i Sprawiedliwość

Poprzednik

Witold Bańka[a]

Następca

Danuta Dmowska-Andrzejuk

Minister rozwoju i finansów
Okres

od 28 września 2016
do 9 stycznia 2018

Przynależność polityczna

Prawo i Sprawiedliwość

Następca

Teresa Czerwińska, Jerzy Kwieciński[b]

Wiceprezes Rady Ministrów
Okres

od 16 listopada 2015
do 11 grudnia 2017

Przynależność polityczna

Prawo i Sprawiedliwość

Minister rozwoju
Okres

od 16 listopada 2015
do 28 września 2016

Przynależność polityczna

Prawo i Sprawiedliwość

Poprzednik

Janusz Piechociński, Maria Wasiak[c]

podpis
Odznaczenia
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Krzyż Wolności i Solidarności Odznaka pamiątkowa "Krzyż Solidarności Walczącej" Wielki Krzyż Orderu „Za Zasługi dla Litwy” Order Księcia Jarosława Mądrego II klasy Odznaka honorowa „Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej”

Mateusz Jakub Morawiecki (ur. 20 czerwca 1968 we Wrocławiu) – polski menedżer, bankowiec i polityk. Od 2017 prezes Rady Ministrów stojący na czele pierwszego i drugiego swojego gabinetu.

Prezes zarządu Banku Zachodniego WBK w latach 2007–2015, wiceprezes Rady Ministrów (2015–2017), minister rozwoju (2015–2016), a następnie minister rozwoju i finansów (2016–2018), minister sportu (2019), poseł na Sejm IX kadencji (od 2019), minister cyfryzacji (od 2020), wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości (od 2021).


Błąd w przypisach: Istnieje znacznik <ref> dla grupy o nazwie „uwaga”, ale nie odnaleziono odpowiedniego znacznika <references group="uwaga"/>
BŁĄD PRZYPISÓW